דף הבית מפת הקיבוץ צור קשר
מד גשם וטמפרטורה
מאוצר הארכיון שלנו
פריטים שמצאנו בארכיון
לאירועי תרבות וקהילה
כרטיסים לאירועי המועצה
חדש באתר
תרבות וקהילהבקהילה ועוד קצת...
חנוכה 2016

דפי מידע                                                                                חנוכה 2016

"..... בקהילה ועוד קצת......."

הנה אנחנו שנית באכסניה של האח הגדול – "ביישובנו " המתחדש. תמיד קל יותר לרכז מאמץ ושותפים "למשימה חלוצית"  אחת מאשר להמשיך לשגרה של השנייה והשלישית... ולכן הרבה ברכות, לצוות העלון בראשותה של חן לויינברגר וכל התומכים והכותבים לרגל הגליון הנוכחי~ סימן לבאות.

להלן מספר נושאים שהיו על סדר היום בחודש האחרון:

נוהל קריאות שירות וחרום בנושאי חשמל -

1 .

בקשות לתיקון/ איתור תקלות/ עבודות חשמל/ מצבי חירום - בנושאי חשמל, יש לפנות ישירות לאלי שטיגמן (החשמלאי שלנו זה מעל שנתיים) בטלפון 054-8090411 !! רצוי עד השעה 20:00 (לאחר השעה הזו ניתן, במצבי חרום חמורים, לפנות לפיקו או לגדעון סיני לטיפול מניעתי ראשוני)

2 .

  

 

על אלי להנחות את החבר הפונה לבדיקה פנימית, לברר בטלפון איתו את מהות התקלה ובהתאם לתאם עם החבר בלו"ז מוסכם את מועד התיקון.

* למרות פגעי הטבע ומערכת החשמל "הותיקה" אין אצלנו היקפי משרה קבועה או אפילו חלקית לחשמלאי ועל כן כל חשמלאי עובד גם בעבודות אחרות והוא מרכז אצלנו עבודות, ככל שניתן, ליום עבודה רציף ומלא.  הלו"ז בכל מקרה יקבע בתיאום עם החבר.

3 .

במצבי חירום - הפסקת חשמל מלאה בבית

 

3.1

על החבר לבדוק/לחכות פרק זמן כדי לוודא שאין זו הפסקת חשמל של חב‘ חשמל (לבדוק בשכונה ובשכונות) וניתן גם בטלפון 103

 

3.2

אם התקלה היא אכן מקומית יש לפנות כאמור לאלי שטיגמן ישירות. על אלי לקחת את כל הפרטים, לבדוק האם אפשר בפעולות מנע פשוטות (תוך הדרכה בטלפון) לאתר את התקלה ולדחות את התיקון היסודי לשעות היום (חשמל לא רצוי לתקן בלילה/חושך) או למועד מתואם בשעות העבודה.

אם לא ניתן לדחות , יגיע אלי "לקריאת שירות מיוחדת" לטיפול בתקלה זו בלבד! (בטווח של עד שעתיים).

 

 

*

"קריאת שירות מיוחדת" (חרום) דהיינו, אכן לא ניתנת לדחייה/תיאום – כולל במהלך היום.  עלותה לפונה (פרטי או ענף) היא 300 ש‘‘ח לשעה הראשונה ו- 100 ש‘‘ח לכל שעת עבודה נוספת.

 

3.3

באם אלי איננו יכול להגיע מיידית  יפנה אלי (הוא אישית ולא החבר) את הקריאה:

 

 

1

ראשית אל פיקו דנה – לבדיקה – טיפול מקומי בבעיה.

 

 

2

אם פיקו לא זמין – לחשמלאי חיצוני מחליף.

 

 

 

שימו לב -  אלי אישית יפנה לפיקו או לחשמלאי חיצוני ויודיע לחבר בהתאם.

 

 

4 .

הנוהל הזה פועל ללא תקלות רבות כבר למעלה משנתיים אך לאחרונה עקב כמה אי הבנות (גם מצידו של אלי) הוא עודכן שנית. לגבי הפסקות חשמל יזומות: מועברת הודעה במערכת הסמס הפנימית עם התראה מראש ככל שניתן.

בהקשר הזה:  כל מי "שעובד מהבית" במערכת מיחשוב באופן סדיר מתבקש למסור זאת בדחיפות למזכירות (לביאה) ואנחנו נשתדל להודיע גם באופן אישי על הפסקה מתוכננת.

 

על זה נאמר בימים אלו "סורה חושך הלאה שחור סורה מפני האור ...


 

 

בנייה חדשה

הגשמים מעכבים מעט את ההתקדמות אבל הבנייה ממשיכה כמתוכנן.  יש כמובן בעיות ומצבים שמחייבים פתרונות בשטח כולל התאמות עפ"י החלטות ו. תכנון ועדכון תוכניות עבודה אבל אין כל תקלה משמעותית - לא עם הקבלן ולא עם המתכנן או הרשויות, שמעכבת את הבנייה של שלב א‘.  (סגן אלוף "שמועתי" עובד בחינם ...)

 

 

תקציב 2017 -

ועד הנהלה – גיבש הצעה לשינויים במבנה המיסוי והתשלומים של החברים בשני המסלולים ויגיש אותם לאסיפה הקרובה (השבת 24.12) לדיון ואישור עקרוני לקראת הכנת התקציב המפורט ע"י הנהלת הקהילה. (ראו סקירה של רועי וחנה)

 

קיימות ושמירה על הסביבה

במבצע של המועצה האזורית וחב‘ תמיר הממשלתית פוזרו פחים כתומים לאיסוף אריזות אצלנו ובכל הישובים של המועצה לאיסוף אריזות למינן. ערכת הסברה מפורטת תחולק בימים הקרובים לכל בית בקיבוץ. יש חשיבות להפרדה הזו גם מההיבט של הקטנת "העומס" על הפחים הירוקים.  אלה ורועי רבין מהווים (בהתנדבות) את אנשי הקשר ונאמני הקיימות אצלנו מול מח‘ הקיימות והמחזור במועצה יחד עם ליז ומחמוד ועל כך ניתנת מלוא ההערכה והתמיכה והתודה של כולנו.  שיתוף הפעולה של החברים והתושבים יתרום לקהילה נקייה ששומרת על סביבתה הקרובה והרחוקה כאחד.

 

 

 

קצרות

*

הרבה ברכות ומזל טוב לאיילה ושרון לוי לרגל הולדת נועה וכמובן לעוזי וחנהל‘ה היקרים וכל בני המשפחה "מכל הכיוונים".

*

ברכות חמות לשאול חרמש עם היבחרו כמרכז המשק הבא של קיבוץ כפר גליקסון , בהצלחה רבה מכולנו.

*

חנוכה בפתח – כמנהג המסורת מכינה לנו הועדה לפיתוח קהילתי גם השנה ערב אינטימי של ארוחת ערב קלה והדלקת נרות משותפת לכל המשפחה בחדר האוכל ביום ה‘ ה- 29.12 = לא לשכוח (יש פרסים לחנוכייה המצטיינת ...)

*

החלו עבודות שדרוג של בית העלמין – הן נעצרו עקב הגשמים ולכן אין לשפוט עדיין ... הצבע של הגדרות ישונה בכל מקרה ...

 

 

 

 

 

חג שמח מלא נרות  ואור,

 

גדעון טלטש