דף הבית מפת הקיבוץ צור קשר
מד גשם וטמפרטורה
מאוצר הארכיון שלנו
פריטים שמצאנו בארכיון
לאירועי תרבות וקהילה
כרטיסים לאירועי המועצה
חדש באתר
צמיחה דמוגרפיתחדשות הקליטה
מפגש קליטה של חברים ותיקים וחדשים ביום שישי 6.5.16
בבוקר שישי האחרון (6.5.16), התכנסו כ-100 חברים ותיקים וחדשים למפגש במסגרת התהליך החברתי שמקיימת ועדת הקליטה בקיבוץ, במקביל לתהליך של תכנון ובניית הבתים.
המפגש התקיים ברחבי המועדון לחבר והתחיל בארוחת בוקר עשירה ומפנקת, שסופקה מחדר האוכל של הקיבוץ.
לאחר מכן התכנס קהל החברים במועדון הגדול ולאחר ברכה של רועי רוזנברג לקבלת 30 משפחות חדשות לקיבוץ, הרמנו כוסית של ברכה ולחיים.
הבוקר המשיך בהופעת סטנד אפ של שרה שמיר, חברת קיבוץ כפר סאלד שסיפרה לקהל שצחק עד דמעות על קליטתה לקיבוץ, על עירוב התרבויות של מזרח ומערב בעת חתונת ילדיה ועל עוד אנקדוטות חיים מהבית והקיבוץ.
ה"פינאלה" של הבוקר היה במפגשי קבוצות מעורבות של חברים במעגלי שיחה. השיחות התנהלו בעזרת מנחים מתוך חברי ועדת הקליטה ודנו בדירוג וחשיבות של ערכים שונים בחיי האדם והחברה.
מטרתו של התהליך החברתי היא ללוות את החברים החדשים ואת החברים הוותיקים בזמן הבנייה ובמידת הצורך גם לאחר מכן ולאפשר יצירת קשרים וגשרים בין הקבוצות השונות והחברים בכלל. המפגשים מאפשרים היכרות ובירור נושאים שחשובים לחברים ולקיבוץ ושנראים כבעיה או שמועלים כחששות אישיים. במהלך המפגשים מתאפשר גם תיאום ציפיות רב צדדי כך שבסופו של יום, כשהחברים החדשים יכנסו לביתם בקיבוץ, הם ירגישו כמי שבאים הביתה והחברים הוותיקים יקבלו אותם כחברים "ותיקים" ומוכרים. כתב: רועי רוזנברג.עוד תמונות מהמפגש כאן